Kozi Dryngiel

Nie obstając przy niczym upadniesz od byle czego

Z ostatniej chwili…

leave a comment »

Zadziwiające, jak udostępniane nam fragmenty wyników oficjalnego dochodzenia postępują śladami odkryć dokonywanych przez niezależne grupy badające okoliczności tej katastrofy.

Kilka dni temu uczestnicy Forum.Smolensk.ws zaczęli przymierzać się do hipotezy, według której Tu-154M rozpadł się w powietrzu jeszcze przed uderzeniem w ziemię. Swoje przypuszczenia opierali na analizie rozmieszczenia szczątków samolotu.

Na zdjęciu zmontowanym z fragmentów widea widać, że tzw. „czarna skrzynka” (pomarańczowy objekt w pierwszym planie) leżała na samym początku, najbliżej drogi, przed innymi częściami rozbitego samolotu.

Jeśli ta konkretna „czarna skrzynka” nie była zamontowana w ogonie samolotu (na taką możliwość wskazuje ten artykuł), to znaczy, że samolot rozpadł się tuż przezd kolizją z ziemią.

Gazeta Prawna donosi: „Silniki oderwały się wcześniej. … Ogon lecącej do góry nogami maszyny jako pierwszy zawadził o grunt”.

W oddzielnym doniesieniu portal Fakt.pl sugeruje, że na pokładzie Tu-154M wybuchła bomba i poddaje w wątpliwość wersję, według której samolot spadł „na plecy”.

W artykule zwraca się uwagę na stopień dezintegracji kadłuba oraz na to, że koła jednego z podwozi samolotu są całkowicie pokryte błotem.

Reklamy

Written by jeec

14 Maj 2010 @ 11:40 am

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: