Kozi Dryngiel

Nie obstając przy niczym upadniesz od byle czego

Sensacyjna analiza zdjęć ze Smoleńska… i błoto na kołach

leave a comment »

(Dziennik.pl) – Podczas konferencji prasowej Antoni Macierewicz pokazał dwa zdjęcia satelitarne: jedno przedstawiające widok miejsca katastrofy zanim się ona wydarzyła – z 5 kwietnia, i drugie – z 12 kwietnia, po katastrofie. „Te zdjęcia przesądzają o nieprawdziwości tezy, jaką przedstawiła komisja pani Anodiny o tym, że samolot się odwrócił i uderzył plecami, odwrotną stroną. Tak nie było” – powiedział.

Według posła PiS, porównanie zdjęć dowodzi, że Tu-154M „skosił” fragment lasu. „To jest ok. 35 wysokich na kilka i kilkanaście metrów drzew, ok. 100 metrów kwadratowych, które zostało wykoszone” – zaznaczył. Według niego, na drugim zdjęciu widać dwie bruzdy wykonane przez podwozie samolotu.

W ocenie Macierewicza, samolot najpierw uderzył w ziemię podwoziem . „Co później się działo, nie chcę o tym przesądzać, ale niewątpliwie nie miało miejsca odwrócenie się samolotu na skutek uderzenia w tę słynną brzozę” – dodał.

Cały artykuł tutaj 

O prawdziwości tej tezy świadczą też poniższe zdjęcia, na których wyraźnie widać błoto na kołach jednego z podwozi, natomiast pozostała część tego skrzydła nie nosi śladów błota, co miałoby miejsce gdyby ta część samolotu „rolowała” się po ziemi już po upadku. Drugie podwozie wydaje się być czyste, ale może to być także skutek „umycia go” przez strażaków, którzy dość długo oblewali wodą niektóre części rozbitego samolotu.

Reklamy

Written by autor

8 grudnia 2010 @ 9:32 pm

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: